Jdi na obsah Jdi na menu
 


CO SE U NÁS DĚJE

2015/2016

ZÁŘÍ                                                                                                    

Místnost pro naše oddělení zůstala stejná. Dělíme se o ni letos se třídou 1.A. Seznamujeme se s novým systémem provozu školní družiny. 

 

 

 2014/2015

ČERVEN                                                                                            

 

 

22.6. Oslava k ukončení školního roku. Fotogalerie  - zde.

Zhodnotili jsme aktivitu a chování dětí ve školní družině v letošním roce.

Poděkování patří především dívkám, které se s výtvarným zpracováním pohádky Princezna ze mlejna umístily ve své kategorii 7-10 let na 1. místě výtvarné soutěže  MÚ Praha 14 "Já a můj obvod". K reprezentaci školy přispěli i chlapci svojí účastí na fotbalových turnajích - v lednu na Dětském fotbalovém poháru v hale Motorlet Praha a  v dubnu na okresním kole turnaje Mc Donald´s Cup na hřišti ZŠ Chodovická. Děkuji za činnost všem dětem a přeji krásné prázdniny.

 

16.6.  Vernisáž v Galerii 14 - v  kategorii 7-9 let zvítězila naše Princezna ze mlejna. O výstavě na stránkách MČ Praha 14 - zde.

Dopoledne jsme převzali z rukou starosty ocenenění a odpoledne jsme si šli výstavu prohléhnout i s ostatními a zpříjemnili jsme si naši procházku zmrlinkou.

4.-9.6. Užívali jsme si s 2.C na škole v přírodě. Fotogalerie

 

KVĚTEN                                                                                            

V hodnocení chování a aktivity dětí i v tomto měsíci zvítězila Magda D. Gratuluji.

18.-22.5. díky  deštivé počasí jsme si vyrobili již dárečkek ke ni dětí. Holky i kluci si navlékli z korálků náramek.

11.5. Kuličkiáda. Nejlepší hráči jsou Saša V., Míša J. a Tobík J. Blahopřeji.

První květnový týden jsme věnovali výrobě dárků pro naše maminky. Každý si mohl vyrobit přáníčko s pěknou básničkou, květinu z krepováho papíru. Nejodvážnější se pustili do výroby krabičky ve tvaru srdíčka.

DUBEN                                                                                              

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila Magda D. Gratuluji.

30.4 Čarodějnický rej na školní zahradě

28.4. Okresní kolo Mc Donald´s Cup skupina  2.-3. třída ZŠ. 22-duben-236.jpgPočasí nepřálo a i přesto že jsme vyhráli první zápas proti ZŠ Počernice, celkově jsme na 6. místě (ze šesti přítomných škol), kluci byli výborní až do konce. Déšť byl vytrvalý, všichni jsme promokli, ale jak je vidět na společné fotce, nálada byla dobrá, kluci jsou bojovníci. Děkuji všem.

24.4. Dravci v naší škole

22-duben-206.jpg

 

 

 

 

22.4. Oslavili jsme Den Země hrou u rybníku Aloisov.

22-duben-168.jpg

 

 

 

 

20.4. Pustili jsme se do výroby klobouků pro čarodějnice.

22-duben-132.jpg

 

 

 

 

15.4. Návštěva Městské policie, beseda o bezpečném chování.

22-duben-105.jpg

 

 

 

 

 

6. - 10.4. Pohádka Princezna ze mlejna. Celý týden jsme 22-duben-022.jpgvěnovali přípravě kolekce pohádkových postav z české pohádky do výtvarné soutěže naší městské části "Já a můj obvod". Nebyl to lehký úkol, chtělo to představivost, trpělivost, výtvarnou dovednost... Podívejte se, jak se to holkám povedlo. Šikulky!

31.3. - 1.4. Aprílové hraní. Děti si mohly přinést stolní hry z 21-brezen-120.jpgdomova a zahrát si je se svými kamarády. Vzniklo i video, které jsme dali s Míšou Č. dohromady a pro vás zveřejnili.

 

Děkuji panu Červenkovi za bleskové zveřejnění videa od Míši. Uvidíte  moment štěstí, za kterým stojí hodinové stavění a nešťastné padání kostiček. Trpělivost dětí se vyplatila. Koukněte:

Video podruhé

BŘEZEN                                                                                             

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila Míša J. Gratuluji.

23.3. - 31.3. Velikonoční tvoření. Malovali jsme kraslice horkým 21-brezen-149.jpgvoskem, seli jsme jarní osení. Keramické slepičky už máme vypálené. Malování kraslic si zkusili holky i kluci, vznikly nádherné vzory, děti mají pěknou fantazii. Uvidíte ve fotogalerii. Při sportovním kroužku jsme se věnovali průpravným hrám s míčem a na závěr jsme trénovali vybíjenou.

20.3. Jarní běh po fáborkách s úkolem. Děti běžely ve dvojicích. 21-brezen-064.jpgPo trase měly najít a odpovědět na hádanky, slovní přesmyčku, poznat na obrázku jarní květiny,...  O umístění rozhodoval i čas. Úkoly nejlépe zvládli a nejrychlejší byli David M. s Alexem. Gratuluji.

17.3. Chameleon Leon. Přítomné děti chválím za aktivitu a kázeň při ukázkové lekci dramatické výchovy.

Sportovní kroužek proběhl na venkovním hřišti, již budeme využívat pěkných dnů ke sportování venku. (atletické discipliny - běh, hod, skok)

9.-13.3. Keramické tvoření. Děti válely a tvarovaly z keramické 20-brezen-005.jpghlíny slepičky. Příští týden ja naglazujeme.

 

 

 

ÚNOR                                                                                                  

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila Majda. Gratuluji.

25.-27.2. POZOR VYŠÍVÁME. Holky i kluci si zkusili poradit s 18-unor-058.jpgjehlou a bavlnkou, zvolila jsem zajímavý geometrický tvar. Potěšilo mě, když se někomu z počátku nedařilo, třeba i 3x páral a po dokončení si chtěl vyšít další hvězdu. Někteří si odnesli i 3 hvězdy.

 

24.2. Odysseova dobrodružství na Chvalském zámku. Ve 20-odysseus-031.jpgfotogalerii se můžete podívat, co všechno na děti čekalo. Zkusily si prostřelit šíp sekerami jako Odysseus, veslovaly kolem Sirén, byly u Kyklopa ,.. Snad se interaktivní výstava všem líbila.

 

17.2. KARNEVAL. Děti měly úžasné masky, dobré nápady! Super. Tančilo se, soutěžilo se. Každý dostal sledkou 19-karneval-2015-013.jpgodměnu a balónek, s kterým je vždy největší legrace.

Připravujeme se na výstavu, četli jsme si o Odysseovi a Kyklopech.

 

 

9.-13.2. Na sportovním kroužku jsme zkusili výskok na švédskou bednu, učíme se vybíjenou. 19-karneval-035.jpgDo školní přípravy jsem zařadila procvičování matematiky - slovní úlohy. Děti si mohly vyrobit valentýnské brýle nebo karnevalovou masku.

 

2.-6.2. Užíváme si stolní hry. Nejoblíbenější jsou nyní karetní hry (Ligretto, Kvarteto, Vole padni) a 18-unor-029.jpgstolní hokej. Známe vítěze v Prší - Nikolka H. se stala majitelkou dalšího dinosaura. Gratuluji.

 

 

LEDEN                                                                                                 

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila Míša J. Gratuluji.

29.1. Jednička k vysvědčení. Děti si vyrobily hlavolam a nejšikovnější si složili i jedničku! Všichni 17-leden-030.jpgjsou šikovní, hodní, kamarádští :-). Nejvíce se mi s nimi líbí dramatická výchova a sportovní kroužek. Tak hurá do druhého pololetí. R.B.

 

 

 

23.1. Turnaj ve stolních hrách. Venku bylo nevlídně, padal déšť se sněhem a tak jsme si hráli. 17-leden-020.jpgDíky Míše Č. bylo i o co hrát, přinesla do družiny již dřív super dinosaury. Děti pro toto odpoledne vybraly dvě hry: kvarteto a prší :-). Kvarteto jsme stihli dohrát a máme vítěze Tobíka. GRATULUJI. Finále v prší dohrajeme asi v úterý, aby se mohli u jednoho stolu opět sejít Alex, Maruška a Niky H.

20.1. Zlatý slavíček a Vtipparáda. Dvě povedené soutěže mají své vítěze. Zlatým slavíčkem se 16-zpev-vtip-049.jpgstala Maruška Ž. a nejlepším vypravěčem vtipu Míša J. GRATULUJI. Děkuji za výkon a pevné nervy dalším účinkujícím: Lucince, Aničce P., Aničce N., Dádovi, Tomášovi, Pétě, Míše Č., Dominikovi, Nikolce H.

 

12. -16.1.Týden s kopanou a zdravou výživou :-). Turnaj v kopané pro všechny děti ŠD byl 15-004.jpgukončen, vítězem se stalo naše oddělení! Ocenění dostali malí fotbalisti: Tomáš, Saša, Alex, Pepa, Tobík, Kuba R., Kuba B., Dominik, David P., David M., Většina těchto kluků reprezentovalo 14.1. naší školu v hale Motorlet Praha na Dětském 15-010.jpgfotbalovém poháru. Toho dne se sešlo 9 škol a kluci vybojovali 5. místo. Děkujeme.

Při programu Zdravá pětka jsme se dozvěděli, co je pro naše tělo zdravé, čeho je třeba jíst víc a čeho co nejméně.

 

7.1. Vycházka večerní Prahou se povedla! Prošli jsme celou Královskou cestu  ve směru Pražský 14-vecerni-praha-009.jpghrad - Prašná brána. "Objevili" jsme gotiku, obdivovali Zlatou bránu, pochutnali si na trdelníku, našli jsme Dům U Dvou slunců, nakrmili jsme na Karlově mostě racky, zastavili se u ojedinělého Domu U Kamenného zvonu. Navíc jsme viděli ohňovou  show. Zážitků bylo hodně a i počasí nakonec přálo.

PROSINEC                                                                                           

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila Majda. Gratuluji.

16.12. Vánoční besídka. Děti si připravily pěkná vystoupení. Zazpívali jsme si koledy pohráli si s 12-vanoce-2014-098.jpgnovými hrami. Děkuji maminkám za věnované cukroví, vánočku a další sladkosti pro krásnou vánoční atmosféru.

 

 

Moře plná dobrodružství je název výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Chvalský zámek. Namalovali 13-more-019.jpgjsme několik obrázků a těšíme se, že budou vystaveny v rámci výstavy Oddyseova dobrodružství od 17.ledna do 5.dubna. Určitě se na zámek vydáme.

 

8.-12.12. Vánoce se blíží. Dokončujeme výrobky - glazujeme, lepíme, skládáme, stříháme. V pátek vždy 12-vanoce2014-007.jpgposedíme u adventního věnce.

 

 

4.12. Mikulášské představení s Klaunem Fílou v tělocvičně školy. Ve fotogalerii se můžete s 12-klaun2014-033.jpgdětmi podívat na Čerta Fílu a jeho kousky.

 

 

2.12. Zimní pohádka. Na zahradě jsme obdilvovali orampouchované průlezky, větvičky se šípky 12-2014-045.jpgzalité v ledu. Tráva křupala pod botami, zimní krása. Zdobili jsme perníčky, malovali keramiku.

 

 

LISTOPAD                                                                                           

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila opět Anička P. Gratuluji.

25.11. Program s ježkem. Toto úterý jsme si bohatě užili. Po obědě jsme se proběhli alespon 30 11-2014-108.jpgminut venku, abychom se včas vrátili na objednaný pořad. Děti se na začátku dozvěděly zajímavé informace o ježkovi, pak si zahrály na ježky a hlavně mohly pozorovat živého ježka. Pořad byl díky grantu zdarma, vybrané peníze obratem vrátím. Na závěr jsme si zasportovali v tělocvičně. Zkoušeli jsme přechod lavičky, přeskok švihadla a vybíjenou "vracečku". Tak snad se všem líbilo.

18.-21.11. Turnaj v kopané končí překvapením. Zbývá sice pár zápasů, ale dokončeno má již 11-2014-096.jpgnaše oddělení a 6. oddělení, které nás v zájemném zápase porazilo a bylo tak favoritem na vítězství (o jeden bod před námi) až do čtvrtka. Došlo k velkému překvapení. 1. oddělení porazilo 6. oddělení ve čtvrtek 4:2 a tím rozhodlo o vítězi turnaje - Nejvíce bodů získalo naše 4. oddělení. Klukům i holkám gratuluji.

18-unor-021.jpgPustili jsme se znovu do keramického tvoření, vyrábíme tužkovníky. V pátek jsme se rozloučili se studentkou Martinou. V PC učebně jsme odpoledne zkoušeli program malování. Sice byl daný úkol s přesným zadáním, ale fantazii se meze nekladou. Matějovi vznikl úplný obraz.

10.-14.11. Zahájili jsme soutěž s Ferdou Mravencem, potrvá 15 týdnů. Čteme knihu O.Sekory, 11-2014-080.jpgpovídáme si o postavách, kreslíme a malujeme. Každý týden jedno z dětí získá obrázek, který řadí do tajenky. Vítězem se stane, kdo získá nejvíc obrázků a ten, kdo vyluští tajenku.

 

11-2014-088.jpgDěti jsou úžasné. Ve čtvrtek jsme si užili dramatickou výchovu s 2.B. V soutěži řešení osmisměrky vyhrál Dominik a Saša gratuluji. A kluci vyhráli zápas v kopané s 2. oddělením. V pátek byly skvělé holky. Pro zápas s 1. oddělením byli přítomni jen dva fotbalisti, tak holky pomohly. V druhém poločase podávaly výborné výkony v obraně. Díky nim jsme získali poslední tři body do tabulky!

3. - 7.11. Modelovali jsme z keramické hlíny. Získali jsme další 3 body do tabulky za zápas v 11-2014-045.jpgkopané se 3. oddělením, vyhráli jsme 3:0. Kluci hráli dobře a holky výborně fandily se studentkou Martinou, která je u nás od čtvrtka na odborné praxi. V pátek se děti trochu potrápily při práci v PC učebně v programu malování, ale všechny to zvládly a měly z toho radost.

ŘÍJEN                                                                                                  

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězila Anička P. Gratuluji.

27.-31.10. Podzimní prázdniny a ředitelské volno.

20.-24.10. Týden s kopanou. Minulý týden byl zahájen podzimní turnaj v malé kopané. Toto 11-2014-024.jpgpondělí se vrátili kluci z 2.B ze školy v přírodě a tak jsme mohli sehrát v úterý  první zápas se 6. oddělením (třeťáky) 1.poločas to bylo velmi vyrovnané 0:0 a v 2.poločase za mohutného fandění našich holek vedli kluci 2:0, bohužel zápas skončil 2:3. Dalším našim soupeřem bylo 5.oddělení (druháci). Utkání se nám podařilo vyhrát úžasně 5:1. Dokonce jsme získali další body za vítězství nad 7. oddělením (čtvrťáky). Kluci gratuluji. Hrajete moc pěkně, takticky. Těším se s vámi na Dětský fotbalový pohár v lednu a Mc Donald´s Cup v dubnu.

20.10. Dřevíčková dílna. Práce se dřevem pod vedením pana Pilnáčka byla opravdu zážitkem. 10-2014-055.jpgKaždý si zkusil vrtat, pilovat pilníkem, sesadit kolečka kladívkem,.. Děti si vytvořily ježečka na kolečkách. Výrobek hned otestovaly na závodních dráhách.

 

 

13.-17.10. Týden bez kamarádů z 2.B, kteří jsou na ŠvP, jsme zahájili jak jinak sportovně. Holky 11-2014-019.jpgsi zahrály s klukama kopanou a vybíjenou. Zkusili jsme v PC učebně program Malování, zaskákali jsme si na trampolíně v atriu školy. V rámci dramatické výchovy jsme jako Mravenečkové - rozvíjeli své pozorování. spolupráci, postřeh a třídění a vyhodnocování beze slov. Malovali jsme Ferdu Mravence.

6.-10.10. Sportovní týden. Závodíme v hodu míčkem, běhu 50m, skoku z místa a skoku dalekém. 11-2014-001.jpgKluci sehráli zápas s třeťáky zakončený vítězstvím 4:0. Super. Činnost zahájil sportovní kroužek .

 

ZÁŘÍ                                                                                                    

 V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězil David P. Gratuluji.

 30.9. Vycházka ke Kyjskému rybníku. Počasí nám přálo, prošli jsme se kolem rybníku, kreslili 01zari2014-071.jpgjsme labutě a kachny. Zpět jsme šli přes lesopark na Lehovci, kde jsme si zahráli oblíbenou hru na indiány.

 

 

15. - 20.9. Týden her. Kluci hráli kopanou - v úterý proti třeťákům s vítězstvím 4:3 a ve středu 01zari2014-032.jpgproti čtvrťákům s krásným výsledkem 1:2. Učíme se stolní hry - Ligretto, Dámu. Ve středu jsme byli v atriu, kde jsme se vystřídali u ping-pongových stolů a na trampolíně. Počasí přeje pobytu venku.

 

1. -12.9. Zvykáme si na nový prostor našeho oddělení ŠD. Hrajeme hry v kruhu židlí, kreslili jsme 01zari2014-040.jpgpozdrav z prázdnin, užíváme pěkného počasí na průlezkách, při kopané,...

 

 

 

 

 

2013/2014

ČERVEN                                                                                                                                                    

Celoroční soutěž aktivity a chování vyhráli:

1. místo Majda Dvořáková

2. místo Dáda Marvan

3. místo Anička Pop

Děkuji a gratuluji!

23.6. Rozloučili jsme se se školním rokem. Zhodnotili jsme aktivitu a 22-oslava-166.jpgchování dětí ve školní družině. Krájelo se, mazalo, zdobilo. Každý pomohl připravit pohoštění nebo posezení. Děkuji rodičům za další dobroty pro děti. Bylo to velmi pěkné odpoledne.

 

 

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězily Magda a Anička D. Gratuluji.

V pondělí odměníme držitele nejvíce razítek - má jich v notýsku 198!

16.-20.6. V úterý jsme se prošli do Galerie 14. Z rukou starosty si 22-galerie14-093.jpgocenění za obrázek O Bruncvíkovi v soutěži "Já a můj obvod" převzali Magda, Míša J., David, Péťa, Zuzka, Nikolka H. a Maruška Ž. Odpoledne jsme si s ostatním dětmi výstavu také prohlédli. Bohužel, jsme čekali 15 minut, než Galerii otevřou a  vrátili jsme se ke škole později než bylo plánováno. Ještě jednou se rodičům, kteří čekali na děti omlouvám.

6.-13.6. Velmi teplý týden - osprchování přišlo vhod, odpočívali jsme na dekách ve stínu stromů. Ve třídě pomalu "balíme" na stěhování. Příští školní rok budeme ve třídě letošní 1.B.

2.-6.6. Nejvíc se nám líbilo úterý v lesoparku. Všichni jsme si to při hrách 21-cerven-6746.jpgv přírodě užili :-). Skvělé bylo tvoření s Magdou - děti mají krásná akvária. V pátek jsme ještě podle HaoHao skládali parník. Je hezké, když někdo něco umí a naučí to ostatní. Mám z dětí radost.

KVĚTEN                                                                                                                                                          

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězily Anička P. a Magda. Gratuluji.

26.-30.5. K svátku Dne dětí přišel kouzelník - bylo se na co dívat. Kouzlil s 20-kveten-140.jpgmíčky, kartami, kroužky, šátky i s penězi a prstenem, dokonce i s nápoji.

 

 

19.-23.5. V horkém týdnu jsme hlavně odpočívali :-). Ve třídě jsme hráli 20-kveten-104.jpgrůzné stolní hry, venku měli děti možnost pohrát si na dece ve stínu pod stromy. Sportovní kroužek byl na přání - děti si vybraly hry, které během roku poznaly. Přišla pozvánka na vernisáž výstavy v Galerii Prahy 14. Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže "Pražské legendy a strašidla". Na přání dětí půjdeme celé oddělení 17.6. odpoledne pěšky do Galerie podívat se na práce dětí z dalších škol našeho obvodu.

Týden 12.-16.5.  K přečtené pohádce Císařovi nové šaty jsme navrhovali oblečení dle zájmu - např. do divadla, na koncert, pro kuchařku, na procházku nebo také pro strojvedoucí. Mám radost, když se činnost líbí. Péťa si namalovala hned tři návrhy :-). Při dramatické činnosti děti překonávali čaroděje (hry pro rozvoj smyslového vnímání a spolupráce). Na sportovním kroužku jsme změřili výkony dětí v hodu míčkem a přeskoky švihadla za minutu. Pro rozvoj slovní zásoby, pozornosti a logického uvažování jsem zařadila do školní přípravy hru  "Co je v krabici?" :-)

Druhý krátký týden 5.-7.5. patří našim maminkám. Zdobíme perníková srdce. 20-kveten-093.jpgPočasí je pěkné, s družinou hrajeme líný tenis, se sportovním kroužkem zkoušíme skok daleký.

DUBEN                                                                                                                                                          

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězili kluci! Kuba R. a David M. Gratuluji.

Krátký týden 28.-30.4. jsme věnovali Čarodějnicím. Malovali jsme, 18-carodejnice--017.jpgsoutěžili jsme a GRILOVALI JSME :-)

Ve středu jsme s klukama z mé předchozí družiny vybojovali pro naši školu 2. místo v okresním turnaji v malé kopané Mc Donald´s Cup. Snad současní prvňáci budou jejich dobrými nástupci. Příští rok v dubnu to zkusíme v kategorii 2.- 3. třída. Už se těším :-)

16.4. jsme ukončlili "maraton" v malování vajec :-), zahráli jsme si 17-velikonoce-082.jpgspolečně několik her a užili si pěkného počasí venku.

Velikonoční tvoření finišuje. Děti mají papírové kohoutky, pruhované kraslice, keramické tužkovníky, ptáčky z kynutého těsta (někdo i s hnízdečkem) a ještě jsme zkusili kuřátka s peřím.

9.4. proběhly hry, soutěže s Briliantinou. Našim holčičkám Adélce H., 17-brilantina-024.jpgMagdě, Zuzce a Adélce K. se podařilo vyhrát prstýnek :-), to bylo radosti!

 

 

Fáborkovaný běh s úkolem se uskutečnil 2.4. za krásného počasí. Děti 16-faborkovana-103.jpgběžely po dvojicích po fáborkách. Hodnotila jsem splnění úkolu - nalezení kartiček, zakreslení do políček v kartě. Při rovnosti výsledného obrázku rozhodl čas běhu. Přidaly se k nám i děti z 2. a 3. oddělení. Z našich prvňáků si nejlépe poradily Míša Č. a Anička D. Gratuluji.

 

BŘEZEN                                                                                                                                                          

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězily Míša J.  a Anička. D. Gratuluji.

24.-28.3. Tvoříme! Děti modelují tužkovníky. Kreslili jsme obrázky k pověsti 15-brezen-015.jpgO Bruncvíkovi. Malovali jsme Mořskou obludu do soutěže Náprstkova muzea. Holky ještě vyráběly králíčka s papírovým tkaním. Na sportovním kroužku jsme po půlroční průpravě míčem a hraní Na jelena začali s vybíjenou, především si vysvětlujeme při hře pravidla a taktiku. Největší zážitek byly kroupy, před kterými jsme utíkali ze hřiště, jinak počasí pobytu venku přálo.

17.-21.3. Další aktivní týden. Děti si vyzkoušely správně čistit zoubky se 15-brezen-079.jpgstudentkami 1. lékařské fakulty UK. Zájemci si zazávodili na koloběžkách, začali jsme tvořit z keramické hlíny tužkovník. Marušku z Dvanácti měsíčků vystřídal ve třídě Koledník David. Od pondělí do čtvrtka ho pomáhalo dokončit 16 dětí. Obraz se povedl, v pátek jsme ho mohli pověsit.V pátek po 15.h chodíme do PC učebny, děti v rámci školní přípravy řeší matematické úlohy pro 1. třídu.

10.-14.3. Počasí je pro pobyt venku úžasné. Kluci hrají fotbal, ostatní závodíme ve 15-brezen-009.jpgštafetovém běhu, skáčeme přes švihadlo a potom si hrajeme s kamarády na průlezkách. V pondělí měly děti najít při školní přípravě odpověď na hádanku - hledaly lístečky, zapisovaly písmenka a nakonec přečetly, co jim vyšlo. Někdo lépe hledá, jiný lépe čte, ale všem se to nakonec povedlo. Ve výtvarných a pracovních činnostech se už projevuje jaro, tak nám rozkvetla třída a k pohádce O slepičce a kohoutkovi jsme vyrobili krásné kohoutky. Sportovní kroužek si zkusil sprint na dráze venkovního hřiště.

3.-7.3. Malujeme nejlepší oběd. Ve škole se chystá výstava prací k výročí 15-brezen-001.jpg50. let školního stravování. Dokončujeme Sedmero dovedností Brouka Pytlíka - bambulky, švihadlovky, papírové tkaní

ÚNOR                                                                                                                                                          

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězili Magda, Míša J.,  Anička P. a Míša Č. Gratuluji.

17.-21.2. V pondělí se našlo 7 holek a 5 kluků, kteří si za krásného počasí a 14-karneval-5648.jpgs chutí zahráli pěkný zápas v kopané.V úterý jsme si udělali KARNEVAL. Děti měly úžasné masky a snad jsme si to všichni užili :-). Na sportovním kroužku jsme zkusili kruhy. Na závěr týdne jsme sehráli pohádku Jak pejsek a kočička vařili dort.

10.-14.2. Pestrý týden. Pokračujeme s plněním Sedmera dovedností.Děti si upletly náramky, namalovaly nádherné 13-unor-5617.jpgklauny, modelovaly, skákaly přes švihadlo, viděly PŘEDSTAVENÍ S KOUZELNÍKEM. V pátek si holky zacvičily s Adélkou z 2.třídy.

Počasí již přeje pobytu venku.

6.2. Procházka večerní Prahou - prošli jsme plánovanou trasu, největším 13-unor-5553.jpgzážitkem pro děti bylo určitě krmení racků. Možná si pamatují i některé objekty nebo něco z pověsti O Bruncvíkovi. Chválím všechny děti za výkon i chování při akci. Určitě v příštím roce v zimních měsících naplánuji další procházky.

První týden zahajujeme Sedmero dovedností Brouka Pytlíka - začali 13-unor-5486.jpgjsme zavazováním tkaničky a uzlováním (uzel ambulantní, křížový, pevné ouško, liščí smyčka a volné ouško - kouzelný uzel!) Čeká nás ještě přeskakování švihadla, pletení náramku, výroba bambulky, papírové tkaní, rozvazování uzlu. Několik dětí má již dva úkoly splněny.


LEDEN                                                                                                                                                          

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězili Magda, Anička D., David, Kuba, Míša J. Gratuluji.

29.1. SK Motorlet - Dětský fotbalový pohár. Děkuji Tomovi, Davidovi, 28-1391086026-img_6571.jpgAlexovi a Pepovi, že společně s druháky reprezentovali naši školu v tomto turnaji. Sehráli jsme celkem 6 zápasů. Podařili se nám dvě remízy, zbytek zápasů jsme prohráli, ale nebyla to žádná ostuda! Za rok se zúčastníme znovu. Více zde.

22.1. První sníh - předali jsme ceny nejlepším zpěvákům a pospíchali ven na 12-leden-125.jpgkoulování a stavění sněhuláků.

 

 

 

 

 21.1 ZLATÝ SLAVÍČEK - soutěž ve zpěvu. Děkuji všem dětem, které rády 12-leden-064.jpgzpívají a odvážily se vystoupit před publikum. Není lehké být pozorován, nezapomenout text a nesplést melodii. Navíc to byla soutěž. Nejvíce bodů od diváků dostali David a Tom.

Gratuluji za výkon Lucce, Marušce Ž., Marušce Z., Aničce D., Aničce P., Pétě, Jirkovi, Matějovi, Viktorovi, Báře a Nicolce.

 

 

 

 20.1. Pršelo celé odpoledne - uspořádali jsme TURNAJ VE SKLÁDÁNÍ 12-leden-045.jpgPUZZLE. Zúčasnily se všechny přítomné děti.  Skládaly nové puzzle ve čtveřicích, měřil se čas od vysypání krabičky do přiložení posledního kousku. V rekordním čase 1:56,40 všechny překvapila naše Lucka. 2. místo Bára, 3. místo Maruška Ž. GRATULUJI.

 17.1. Vyhodnotili jsme dva týdny s vláčkem - děti si samy tiskaly za své chování a aktivitu razítka s vagónky, nejvíce 15 jich získala Míša Č., GRATULUJI. Nejlepších 10 dostalo malou odměnu časopis Můj vláček a lízátko :-)

13.-17.1. Týden s tučňáky. Děkuji všem, kteří dali dětem PET láhve. 12-leden-014.jpgPodívejte se, co z nich vaše šikovné děti vykouzlily. Práce to nebyla jednoduchá. Několik nátěrů, pevná ruka, soustředěnost, trpělivost, aby z toho nakonec byla velká radost.(bambulky nás ještě čekají, ikdyž tvořiví nadšenci Maruška Ž. a  Hao si je už vyrobili)

 6.-10.1. A hurá do práce. Zavzpomínali jsme na Vánoce - pantomimicky 12-leden-004.jpgjsme předváděli, co kdo dělal o prázdninách. Četli jsme si O dvanácti měsíčkách, namalovali  Marušku ve skutečné velikosti a všechny měsíce. Kluci si užili kopanou s druháky, ve sportovním kroužku jsme začali se švihadlem (rozcvička, podlézání, přeskakování, skákání snožmo..).. Vyhodnotili jsme chování a aktivitu dětí v prosinci, děti si nyní samy razítkují vagónky, kdo bude mít nejdelší vláček.

PROSINEC                                                                                                                                                    

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci byli nejlepší Tomáš, Maruška Ž. a Kuba. Gratuluji.

18.12. Vánoční besídka. Rok 2013 jsme zakončili z vesela. Tančilo se, 08-vanocni-besidka-091.jpgzpívalo se, ochutnávalo se cukroví od maminek. Děti si vyzkoušely vystoupit před publikem. Při svých vystoupeních ukázaly, co je baví ve volném čase a možná inspirovaly další děti. Na závěr jsme si zazpívali koledu a rozbalili dárky - nové hry do družiny. A každý dostal od jedné hodné maminky upečený zvoneček s malým překvapením. Děkujeme.

9.12. Navštívili jsme Chvalský zámek. Paní z Pernštejna nás provedla 10-chvalsky-zamek-062.jpgsály, sklepením i tajnou chodbou. Vyprávěla nám o životě na zámku, plnili jsme úkoly a zúčastnili se soutěže víly Ohnivky. Prohlédli jsme si výstavu obrazů Emmy Srncové a vánoční výstavu s krásnými betlémy od paní Jarmily Haldové. 

  

 Čtyři Adventní posezení. Vždy v pátek před adventní nedělí posedíme u 08-vanoce-013.jpgadventního věnce. Děti vyberou, kdo zapálí svíčky a pak si povídáme o tradicích a významných svátcích (sv. Ondřej, sv. Mikuláš,..), čteme příběh, zpíváme koledu. Ještě nás čeká např. sv. Lucie a vánoční zvyky.

 

4.12. Čertí řádění. Kdo mohl přinesl si masku, všem to moc slušelo.  Paním 09-certi-besidka-037.jpgkuchařkám jsme se moc líbili. Malí čerti si zasoutěžili, zatancovali a velkou radost měli z nafukovacích balónků.

 

 

LISTOPAD                                                                                                                                                      

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězil Kuba. Gratuluji.

25.-29.11. Ve třídě definitivně skončila podzimní výzdoba. Tvořili jsme  08-vanoce-026.jpgadventní kalendář se sněhulákem, malý košíček pro Mikuláše a adventní věnec, u kterého jsme společně poseděli, David zapálil první svíčku a Péťa s holkami nám zazpívaly koledu Pásli ovce valaši.

 

 

18.-22.11. Při čtení příběhu Macha a Šebestové, kde pomáhají 07-mach-a-sebestova039.jpgkamarádovi Kropáčkovi proti angíně, jsme zkusili svou fantazii, jak vypadá bacil. Teprve potom jsem dětem ukázala ilustrace z knihy a pustila tento díl na DVD, aby viděly jak bacily ztvárnil Adolf Born.

 

Dokončujeme glazování vypálených keramických výrobků, učíme se 06-keramika-044.jpgpečlivosti. Na tabuli nám holky připravily vánoční obrázek, v prosinci dokreslíme ozdoby a dárečky pod stromeček :-) Děti se tak těší, že už 14 dní spontánně kreslí právě vánoční stromečky.

 

19.11. Navštívili jsme výstavu Fotografie z divočiny v Galerii 14. Při 07-galerie016.jpgprocházce ke galerii jsme se seznamovali s okolím školy a vyzkoušeli dětské hřiště u galerie :-). Fotografie byly krásné - lvi, krokodýli, zebry,..Barča dokonce dostala jednu fotografii jako odměnu za uhodnutou hádanku. Mám radost, že se akce líbila i těm, co se jim na začátku nechtělo.

11.-15.11. Pohádku O Popelce děti velmi nadšeně přijaly. Hrály jsme ji několikrát. Třídili jsme hmatem přírodniny jednotlivě i ve skupinách.

07-hry-v-mistnosti026.jpgV družině si každý může najít, co má rád. Někdo se těší na odpolední kopanou, holky ocení tanec, hraní pohádky. Jiní rádi vyrábí nebo si hrají s kamarády. Je prima, že většina dětí ráda sportuje na úterním kroužku v tělocvičně. Oblíbené jsou hry v místnosti (Elektrika, Na fanty, Plácaná, Na detektiva,..)

 

 

4. - 15.11. KERAMICKÁ DÍLNA. Pracovali jsme s keramickou hlínou. Každý si 06-keramika-003.jpgmohl vyrobit čerta i vánoční dáreček. Hlína se vypálila a bude glazovat. Několik výrobků věnujeme na prodejní vánoční výstavu v naší škole, která se každoročně koná ve vestibulu školy. Letos proběhne 4. prosince v době 13:00 - 17:00.

 

ŘÍJEN                                                                                                                                                      

V hodnocení chování a aktivity dětí v tomto měsíci zvítězil Pepa. Gratuluji.

S nadšenými kluky se věnujeme při pobytu venku kopané. V minulém měsíci jsme sehráli několik zápasů s prvňáky a druháky jiných oddělení ŠD. Po zahájení zájmových kroužků se těžko týmy dají dohromady. Prostě zájemci o kopanou se sejdou na hřišti, jedné skupině dám rozlišováky a zahrajeme si. :-). Ráda vezmu kluky v lednu na Dětský fotbalový pohár.

K motivační pohádce O Rumcajsovi jsme si nakreslili Rumcajse a vyrobili sovy-013.jpgkrásné sovy.

 

 

 

 

Týden 14.-18.10. byl motivován pohádkou Kocour v botách. V pondělí kocicarny-018.jpgděti při čtení pohádky kreslily Kocoura v botách. V úterý jsme začali vyrábět masky, ve středu jsme vyzkoušeli naše mlsné jazýčky - poslepu jsme poznávali ovoce a zeleninu, ve čtvrtek jsme malovali kočky pro nástěnku a na závěr týdne jsme se vydali na lov myšek.

 

12.10. Sobotní pochod "14km kolem Prahy 14". Tuto akci tradičně pochod-14-km-002.jpgpořádá MÚ Praha 14. Jsem ráda, že se přidali i čtyři prvňáci. Svezli jsme se na koních, navštívili jsme závod Coca-Cola a objevili jsme prima průlezky v Dolních Počernicích. Na památku si děti odnesly mapu pochodu a dáreček- baterku.

 

10.10. Návštěva klauna Fíly v družině. Viděli jsme žonglování s míčky i tenisovou rijen-011.jpgraketou, točení talíře nad hlavou, tvarování zvířátek z balónků. Děti nadšeně spolupracovaly. Program byl velmi pěkný.

 

 

Od 1.10. probíhá v úterý 15-16h sportovní kroužek v tělocvičně školy. V říjnu procvičujeme odhody míčkem, přihrávky míčem, přeběhy, přechod lavičky. Hrajeme Na rybičky, Na ocásky, Míčkovanou...

1.10. Utkali jsme se s druháky v kopané. Prohráli jsme 0:4, na penalty zari-055.jpg2:4. Dětem to chuť na další zápas rozhodně nebere, už se ptají, kdy bude další odveta. (Předpokládám opět úterý, kvůli kroužkům, abychom se mohli sejít ve stejné sestavě). Děkuji nejaktivnějším hráčům- Davidovi, Alexovi, také našim holkám a určitě úspěšným střelcům Dominikovi L. a Dominikovi Ch.

ZÁŘÍ                                                                                                                                                          

Každý měsíc v rámci školní přípravy čtu dětem dvě pohádky, v září  O Budulínkovi a O Zlatovlásce. Děti kreslí o tom, co slyší. Povídáme si o hlavních postavách, zkoušíme převyprávět obsah nebo domýšlet, jak to bude dál,.... Pohádky jsou pak motivací pro některé další činnosti.

30.9. Vyhodnotili jsme bodování aktivity a chování za měsíc září. zari-057.jpgNejvíce razítek získala Magda. Šikulce blahopřejeme! Ozdobili jsme notýsky, aby si každý svůj bezpečně poznal -dobrý nápad dětí. Dvě děti měly dnes narozeniny, tak dostaly hobla a pak jsme si užili pěkného odpoledne na průlezkách. Po 15.h jsme se pustili do podzimní dekorace z přírodnin Šnek na listě.

26.9. Na školním hřišti proběhlo Podzimní sportovní odpoledne. Děti si zari-034.jpgmohly zkusit běh na 50m, skok z místa, skok daleký, střelu na koš, podbíhání švihadla. Nechyběla sladká odměna a u prvních třech disciplín diplom pro nejlepší. Z naší družiny se na medailových pozicích umístili: Skok z místa - 1. Andrij, 2. Péťa, 3. Míša Č. Běh 50m - 1. Péťa, 3. Maruška. Skok daleký - 3. Dominik L. Blahopřeji.

24.9. Utkali jsme se s 3. oddělením v kopané. Sice jsme prohráli 1:3 a v zari-018.jpgpenaltách 2:4, ale hráli jsme pěkně, do poslední chvíle jsme bojovali. Kdo nehrál, vydatně fandil. Všem děkuji. Velká pochvala patří našemu brankáři Pepovi, obráncům Dominikovi Ch. a Davidovi a holkám, které se také zapojily: Jůlince, Pétě a Lucce.

 

19.9. Pršelo celý den. Místo pobytu venku jsme si hráli v místnosti ŠD a na dscn3529.jpgzávěr jsme uspořádali soutěž vlastnoručně vyrobených vlaštovek. Nejdále letěla vlaštovka Kuby, Magdy a Michalky Č.

 

 

                                                                                                                                                          

Program odpoledne v 1. oddělení školní družiny:

dscn3510.jpg11:40 Vyzvednu děti v 1.B a přidáme se k 1.C. Zapíši si odchody dětí podle notýsků.

 

 

zari-032.jpg12:00 Jdeme na oběd, dodržujeme slušné chování při společném stolování. Ve čtvrtek dětem podle lístečků od rodičů volíme u počítače obědy na příští týden.

 

 

dscn3517.jpg12:30 Zhodnotíme chování v jídelně, rozdáme razítka, děti si volně hrají, dbáme na péči o půjčené stolní hry a stavebnice. Po úklidu si zahrajeme společně hry v kruhu židlí (Ovocná mísa, Na muzikanty, Obíhání židlí,..)

 

zari-009v.jpg13:30 V šatně se převlékneme a odcházíme ven. Děti si mohou hrát na průlezkách, pískám kopanou, seznamuji je s hrami, které jsem jako malá měla také ráda (skákání gumy, Cukr káva..).

14:40 Návrat do školy, hygiena, svačina.

zari-047.jpg15:00 Školní příprava. Nejde o plnění DÚ. Řešíme úlohy na procvičení logického uvažování, postřehu, paměti, soustředěnosti, vytrvalosti i pro pobavení. (Děti vybarvovaly podle pokynů, skládaly rozstříhaný obrázek, malovaly při poslechu pohádky, ..)

 

dscn3483.jpg15:30 Volné hraní a kreslení s kamarády. Hry na PC za dobrou práci. Úklid třídy.

16:30 Odchod do šaten

 

Ve středu končí dětem výuka ve 12:35, času na hraní ve třídě je méně, chodíme každý den alespoň na hodinu ven. V úterý  od 1.10. budeme sportovat v tělocvičně školy. Děti, které nejsou přihlášeny do sportovního kroužku přejdou do jiného oddělení ŠD.

dscn3464.jpgV září více času věnujeme hodnocení chování, kontrole odchodů domů, přesunům, úklidu třídy především her, převlékání pro pobyt venku. Časem se to vše pěkně zaběhne a přibyde více výtvarné a pracovní činnosti.

                                                                      Přejít do fotogalerie